• Telefon: 0 342 317 49 80, gabam@gantep.edu.tr

 
Bu web sitesi ve içeriği, koordinatörlüğünü yaptığım “Timeline Travel: An Alternative Tool for Architectural History Learning and Teaching” (Zamandizin Yolculuğu: Mimarlık Tarihi Öğrenimi ve Öğretimi için Alternatif Bir Araç) adlı Erasmus+ KA203 projesinin ilk ürünleridir. Timeline Travel’ı, İstanbul ve Ravenna’nın (projenin prototip şehirlerinin) mimarlık tarihini keşfetmek için ya da kendi zamandizinlerinizi oluşturmak amacıyla kullanabilirsiniz. Dilerseniz derslerinizde dijital bir yardımcı olarak, dilerseniz öğrencilerinizi bu etkileşimli aracı kullanmaya yönlendirip onlara “yaparak öğrenme” yöntemiyle Timeline Travel ödevleri vererek, hatta araştırma amacıyla da kullanabilirsiniz. Bu aracı nasıl kullanabileceğinize ait daha fazla bilgiyi timelinetravel.net sayfasındaki “?” düğmesini, proje hakkında ayrıntılı bilgiyi ise “i” düğmesini tıklayarak edinebilirsiniz.
 
Projenin bir başka ürünü olan Timeline Travel e-Öğrenme Platformu’na aynı sayfadaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kullanıcı arayüzünün yeni grafik tasarımının tamamlanmasının ardından tüm e-öğrenme sistemi birkaç hafta içinde güncellenecek olsa da öğrencilerimiz tarafından geçtiğimiz dönem kullanılan “Ottoman Architecture in Istanbul” dersinin içeriğini siz de “testgroup” şifresiyle derse katılarak inceleyebilirsiniz. Bu ücretsiz e-öğrenme sistemini siz de kendi derslerinizi hazırlamak için kullanabilir ya da öğrencilerinizi hazırladığımız ders içeriğine yönlendirebilirsiniz. 
 
Hazırladığımız e-öğrenme ders videolarını YouTube kanalımızda izleyebilir ve Timeline Travel’I sosyal medyada takip edebilirsiniz:  
 
Dilerseniz projenin web sitesini ziyaret ederek projenin detaylarını ve ekibini daha yakından tanıyabilirsiniz.
 
Gaziantep Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ana sayfasından giriş için,