• Telefon: 0 342 317 49 80, gabam@gantep.edu.tr

ERASMUS GÜNLERİ 2022 (#ErasmusDays) YAKLAŞIYOR

 

Önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de #ErasmusDays’i birlikte kutlayacağız.

#ErasmusDays; 13-14-15 Ekim 2022 tarihlerinde…

Bu sene sizi de bekliyoruz.

 

#ErasmusDays Nedir?

Avrupa'da ve ötesinde Erasmus+ Programının üç günlük kutlamasıyla tanışın: #ErasmusDays

 

Bir etkinlik düzenlemek, Erasmus+ deneyimlerini paylaşmak veya projelerini duyurmak için yararlanıcılara eşsiz bir fırsat sunan Erasmus Günleri (#ErasmusDays), Erasmus+ Programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, ilgili projelerin çıktılarının yaygınlaştırılmasını sağlamak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+'tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

 

Uluslararası hareketlilik ve Avrupa vatandaşlığının bir kez daha #ErasmusDays’in merkezinde yer aldığı etkinliklerle sizlerin faaliyetlerini ve katılımlarını bekliyoruz! 2021 yılında 67 ülkede 5670 etkinlik gerçekleştirildi!

 

Sizlerle birlikte bu etkinliklerin 1019’unu ülkemizde gerçekleştirerek tüm ülkeler arasında en fazla etkinlik gerçekleştiren 2. ülke olduk.

 

Bu yıl daha da iyisini yapmaya hazır mısınız?

 

İster bir Erasmus+ yararlanıcısı, bir ​​katılımcı veya programın mezunları olun #ErasmusDays size deneyimlerinizi paylaşma, bir etkinlik düzenleme veya projenizi duyurma şansı verecek. Peki yurtdışında okumak veya eğitim almak ister misiniz? #ErasmusDays, Erasmus+ Programı hakkında bilgi edinmeniz ve deneyimlerini sizinle paylaşmaktan mutlu olacak program mezunları ile konuşmanız için size özel üç gün veriyor!

 

Sergiler, konserler, yarışmalar, seminerler, ortak ağ oluşturma, herkese açık faaliyetler, Europass Hareketlilik belgelerinin dağıtımı, dijital etkinlikler ve daha fazlası size bekliyor!

 

Bir #ErasmusDays etkinliği düzenleyin, yakınınızdaki bir etkinliğe katılın, bir etkinlik paylaşın veya sosyal ağlarda Avrupa deneyiminiz hakkında bir paylaşım yapın!

 

#ErasmusDays Etkinliklerine Neden Katılmalısınız?

Erasmus Günleri etkinlikleri ile Erasmus+ Programının, Erasmus+ projelerinin ve yararlanıcı hikâyelerinin daha görünür hale gelmesi, her kesimden Erasmus+ yararlanıcısının projelerinin sonuçlarını ve hikâyelerini yerelde paylaşması beklenmektedir. Bu doğrultuda, #ErasmusDays etkinlikleri ile Erasmus+ Programının potansiyel yararlanıcısı olan kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, gençler gibi tüm hedef gruplarla birlikte deneyim paylaşımlarının yapılması hedeflenmektedir. Kampanya kapsamında proje sahibi her kurum kendi etkinliğini planlayarak, daha önce uygulanmış veya mevcut projelerin yaygınlaştırılmasına yönelik faaliyetler düzenlemektedir.

 

Siz de #ErasmusDays etkinlikleri ile projenizden daha fazla kişiyi haberdar edebilir, projenizin etki alanını Avrupa çapına hatta Avrupa ötesine taşıyabilirsiniz.

 

#ErasmusDays Etkinliklerine Nasıl Katılabilirsiniz?

13-14-15 Ekim 2022 tarihlerinde yapılacak etkinliklerinizi fiziksel veya çevrimiçi olarak planlayabilirsiniz.

 

https://www.ua.gov.tr/haberler/erasmus-gunleri-2022-erasmusdays-yaklasiyor/